piątek, 29 marca 2019

PODZIĘKOWANIA

W imieniu organizatorów IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Literacki SMS. Poezja i proza na 160 znaków" składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu. Państwa zachęty, wsparcie, mądre rady pomagają młodym ludziom uwierzyć w swoje możliwości i uzdolnienia. Odkrywacie talenty, wzmacniacie poczucie własnej wartości, rozbudzacie wrażliwość i refleksyjność dzieci i młodzieży. To ważniejsze niż jakiekolwiek nagrody. 

W 2019 roku nasz konkurs realizowali w swoich szkołach:

Agata Król-Drzał – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu

Agnieszka Górska III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Agnieszka Górska – III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Agnieszka Jasik – III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu

Agnieszka Jasińska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej

Agnieszka Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie

Agnieszka Kostrzewa – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku

Agnieszka Kotucha – Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 3 w Sosnowcu

Agnieszka Masna – Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego

Agnieszka Polińska – Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

Agnieszka Prokopowicz – Zespół Szkół w Gręzówce

Agnieszka Straż – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu

Agnieszka Tułowiecka – Zespół Szkół Nr2 im. ks. J. Tischnera w Żorach

Agnieszka Znajda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej

Aleksandra Hepner-Zając – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu

Aleksandra Iliaszuk – Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna nr 54 w Warszawie

Aleksandra Kurpińska-Butkiewicz – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej

Aleksandra Modlińska – Techniczne  Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie

Aleksandra Ślaska – Szkoła  Podstawowa nr 150 im. Walerego Wróblewskiego w Warszawie

Alicja Grabska – Szkoła  Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie w Bielsku-Białej

Alicja Podstolec – Salezjański  Zespół Szkół Publicznych im. Dominika Savio w Zabrzu

Aneta Święs – Szkoła Podstawowa nr 1 w Grybowie

Anetta Gawryluk – Szkoła Podstawowa nr 39 im. Szarych Szeregów w Lublinie

Ania Lemke-Sławińska – Szkoła Podstawowa EKOLA we Wrocławiu

Anita Bułacińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim

Anna Andres – Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku

Anna Gancarczyk – Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

Anna Lica – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu

Anna Mikołajewicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu

Anna Niewiadomska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku

Anna Pęza – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku

Anna Piątek-Góra – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Żywcu

Anna Sołtysik – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach

Anna Winiarska – Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie

Barbara Gondek-Matusik – Publiczna  Szkoła Podstawowa im. W. Reymonta w Grobli

Barbara Włoch – Kasprowicz – Zespół  Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy

Beata Hrabia-Aleksandrowicz – Szkoła  Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach

Beata Jędrychowska – Liceum  Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Miechowie

Beata Mazar – II  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach

Beata Pietruk – ZPO  nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Beata Zaród – Powiatowy  Zespół Szkół w Chmielniku

Beata Ziętowska – Szkoła  Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile

Bernadeta Łabaj – Szkoła  Podstawowa nr 2 im. Orła Białego z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaworznie

Bernardyna Banaś - Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu

Bogdan Kozak II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Bogdan Kozak – II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Bożena Balcerak – IV  Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu

Bożena Fulas – CKZiU  Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu

Bożena Kupisz-Wojtkowska – Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie

Bożena Rekowska – Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach

Bożena Skrzeszowska-Zagórska I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce

Bożena Szczerkowska Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie

Cezary Tulin Gimnazjum Dwujęzyczne nr 53 w Gdańsku-Wrzeszczu

Dagmara Jezierska Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

Danuta Górna Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu

Danuta Groniak Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu

Danuta Podhalańska Szkoła Podstawowa nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie

Danuta Rzeczkowska V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku

Daria Jekiel Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie

Dominika Kamińska I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu

Dominika Kołodziej Technikum nr 7 w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku - Białej

Dorota Janicka Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Dorota Kwiecińska CLIX Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie

Dorota Liszkowska II Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Miłosza w Jaworznie

Dorota Madej Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Kraków

Dorota Osiak Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach

Dorota Prokop II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie

Dorota Wawrzkowicz Szkoła Podstawowa nr 60 im. Powstania Listopadowego w Warszawie

Dorota Wilczyńska VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie

Edyta Jarzębowska Liceum Ogólnokształcące nr VIII we Wrocławiu

Eliza Cieślak XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

Elżbieta Bogaczyk Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

Elżbieta Lewkowicz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie

Elżbieta Stormowska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie

Elżbieta Suchocka Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu

Elżbieta Żarnowska Centrum Nauki i Biznesu ”Żak” Sp. z o.o. w Oświęcimiu

Emilia Słoń – Sekcja Polska w Strasburgu

Ewa Chawar Szkoła Podstawowa nr 28 we Wrocławiu

Ewa Drobek Gimnazjum Dwujęzyczne nr 34 im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie

Ewa Kistela Szkoła Podstawowa nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupcy z oddziałami gimnazjalnymi

Ewa Krzemińska Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku Pomorskim

Ewa Madruj XVI Gimnazjum przy XIII LO w Szczecinie

Ewa Ozdowska-Bartczak Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu

Ewa Pietrusiak Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku

Ewa Soduła II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni

Ewa Szpak I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie

Ewa Wojcieszyńska V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach

Gabriela Berbesz-Kupiec Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

Grażyna Głąb Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 5 w Brzeszczach

Grzegorz Witecki I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie

Halina Nowak   Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łobodnie

Hanna German Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku

Inga Matysiak Gimnazjum Katolickie im. św. Brata Alberta Chmielewskiego w Puławach

Ireneusz Lewicki Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie

Iwona Dmitrowska I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie

Iwona Dmitrowska Zespół Szkół w Nowej Sarzynie

Iwona Gubańska III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Lesznie

Iwona Kociołek I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Iwona Pabis Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Płazie

Izabela Jabłonka Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach

Izabella Marzęda Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim

Jagoda Kotas IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Częstochowie

Janina Nowicka Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie

Joanna Baca X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach

Joanna Bieńko Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Kusocińskiego w Legionowie

Joanna Bonarek II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim

Joanna Golawska-Szewczyk Technikum nr 6 w Bytomiu

Joanna Heftowicz Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie

Joanna Martula I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu

Joanna Michałowska V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herbarta w Słupsku

Joanna Połujańska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej

Joanna Sadowska III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni

Joanna Sikorska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żołędowie

Joanna Smal Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie

Jolanta Kalisz Zespół Szkół w Paczkowie

Jolanta Wróbel Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

Jolanta Wróblewska Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki" we Wrocławiu

Justyna Dudkiewicz XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawa

Justyna Malicka III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Karol Przybyła II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

Karolina Piotrowska Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. S. Wyspiańskiego w Waganowicach w Słomnikach

Katarzyna Białek I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie

Katarzyna Chabowska Szkoła Podstawowa nr 24 we Wrocławiu

Katarzyna Garyga Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we Wrocławiu

Katarzyna Kozielska V Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

Katarzyna Maleszak Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie

Katarzyna Marciniak Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Piechcinie

Katarzyna Olczak Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie

Kinga Pawelec Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa "La Fontaine" w Warszawie

Kinga Zając Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie

Kowalewska Iwona   Zespół Szkół w Rzepinie

Krystian Tomala Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku

Krystyna Staniszewska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Rabka-Zdrój

Lidia Lachowicz Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Piłsudskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie

Lidia Pachuta Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie

Lucyna Murawska I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu

Magdalena Jakubowska Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej

Magdalena Kasztalska Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej w Bielsku-Białej

Magdalena Padlewska Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu

Magdalena Seidler Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Malwina Nowak Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie

Małgorzata Antosiak Liceum Plastyczne im. B. Morando w Zamościu

Małgorzata Borzeszkowska Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Małgorzata Czyż Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Małgorzata Glińska Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z oddziałami gimnazjalnymi w Korycinie Podlaskim

Małgorzata Klinkosh Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Małgorzata Łopuszyńska-Ratyna XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjra Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" w Lublinie

Małgorzata Olewińska-Kiszczak Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie

Małgorzata Pieńkowska Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku

Małgorzata Skawińska Liceum Ogólnokształcące nr I im. M. Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

Małgorzata Stachurska Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie

Małgorzata Świerczyńska IX Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Częstochowa

Marek Jóźwiak Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Katowicach oraz Szkoła Podstawowa 32 im. Bohaterów Monte Cassino w Katowicach

Maria Doroszew Liceum Plastyczne im. A. Grottgera w Supraślu

Maria Kowalczyk-Żurawska Zespół Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim

Maria Kowalczyk-Żurawska Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim

Maria Mąka Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Płazie

Maria Miniszewska I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Maria Przewoźnik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu Śląskim

Maria Sewestianiuk   I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej

Mariusz Sieczka - Szkoła Podstawowa nr 13 im. K. Makuszyńskiego w Częstochowie

Marta Bromboszcz-Rola III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie

Marta Grabowska Zespól Szkolno-Przedszkolny w Marzęcinie

Marta Witkowska Szkoła Podstawowa nr 56 im. H. Sławika w Katowicach

Martyna Ciecieręga I Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. S. Konarskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Katowicach

Marzanna Pietruszka-Łój Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach

Marzena Adamczewska III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

Marzena Ledwoń Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach

Marzena Tyl Szkoła Podstawowa nr 6 im. Józefa Mackiewicza we Wrocławiu

Mirosław Motyka Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

Mirosława Rościszewska Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile

Monika Brylowska-Dumańska Szkoła Podstawowa Towarzystwa Edukacyjnego VIZJA w Gdańsku

Monika Filuś Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Podgórzynie

Monika Górna I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie

Monika Kamińska V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu

Monika Krajewska – Hołda - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Katowicach

Monika Przyłębska Polsko-Niemiecka Szkoła Podstawowa Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu

Olga Stelmach XXI Liceum Ogólnokształcące im. S.I. Witkiewicza-Witkacego w Krakowie

Paulina Jankowska Zespół Szkół w Postoliskach

Paulina Racułt Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie

Rafał Łakomy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku

Rafał Łopatka Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie

Rafał Wrotkowski II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie

Regina Kaźmierczak Technikum poligraficzne im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Renata Dombrowska VIII Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku

Renata Kowalska Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Renata Lepsza Zespół Szkół w Mogilnie

Renata Mądro Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy

Renata Szczepaniak – Knul - Zespół Szkół w  Kwiatkowicach

s. Justyna Kościelska Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu

s. Krystyna Dębowska Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie

s.Małgorzata Bilińska Zespół Szkół nr 2w Nałęczowie

Sylwia Koj II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach

Teresa Szabelska Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie

Tomasz Czowalla Szkoła Podstawowa nr 12 im. Stanisława Staszica w Dąbrowie Górniczej

Tomasz Pyzik I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach oraz Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich w Gliwicach
Urszula Nieupokojew Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce

Urszula Skitek Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinie

Urszula Zaleska I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Zofia Głowacka – Szkoła  Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie z oddziałami gimnazjalnymi

Zuzanna Sewastianowicz – Szkoła  Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
Cieszy nas ogromna liczba nauczycieli, którzy współpracują z nami od wielu lat. Doceniamy Państwa zaangażowanie i prosimy o dalszą współpracę. Życzymy niesłabnącej pasji, satysfakcji, a także zdolnych i chętnych do pracy wychowanków.
Organizatorzy 

czwartek, 21 marca 2019

Laureaci 2019


Na tegoroczny konkurs wpłynęły 482 prace. Jury podjęło decyzję o przyznaniu 8 nagród i 4 wyróżnień. Wszystkim laureatom szczere gratulacje w uznaniu talentów literackich, głębi przemyśleń i umiejętności ujmowania ich w zwartą, oszczędną w słowa formę przekazali Posłowie na Sejm RP Izabela Leszczyna i Andrzej Gawron - honorowi patroni i fundatorzy głównych nagród. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty życzenia uczestnikom przekazała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych. Nagrody Starosty Lublinieckiego wręczyła laureatom Naczelnik Wydziału Edukacji Bożena Podleśka.

Nagrody otrzymali:

GRAND PRIX – nagroda ufundowana przez Posłankę na Sejm RP Izabelę Leszczynę
pod srebrnymi włosami
pajęczyną zmarszczek
za rogowymi okularami
skrywa się psotna dziewczynka
z długim warkoczem
bujająca w obłokach
moja Babcia

Martyna Michalska, Gimnazjum nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie, opiekun: Lidia Pachuta


NAGRODA SPECJALNA DLA UCZESTNIKA REPREZENTUJĄCEGO ZIEMIĘ LUBLINIECKĄ – nagroda ufundowana przez Posła na Sejm RP Andrzeja Gawrona

Złowić rybę na wędkę to jak złapać życie na haczyk.
Nikt nie będzie decydował za mnie kim będę,
ja sam pokieruję swym życiem.
Potrzebuję tylko dobrej przynęty.

Jan Szleper, Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublińcu, opiekun: Aleksandra Hepner-Zając



KATEGORIA: SZKOŁY ŚREDNIE
I MIEJSCE
Zimne usta, od których dotyku mógłbym spłonąć.
Śmiem pragnąć dotyku rąbka jej sukni.
Miłościwy Boże,
zniszcz mnie lub uczyń równemu sobie,
bym mógł ją zniewolić.

Alicja Nowakowska, Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie, opiekun: Małgorzata Stachurska


II MIEJSCE
Był wypadek na skrzyżowaniu,
nie przeżyłam.
Nic mi jak na razie nie powiedzieli.
Pachnie tu bzem i jeszcze się nie dowiedziałam,
czy bóg istnieje.
Zupa w lodówce

Maja Żurawska, Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun: Elżbieta Suchocka


III MIEJSCE
Gdy ciąży ci kamień niespełnionych marzeń,
zrób z niego cokół swojego pomnika.

Weronika Dura, Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, opiekun: Dorota Janicka

WYRÓŻNIENIE

 Nie róbcie z nas maszyn do sukcesu lub porażki!
Mogę przecież, jeśli zechcę,
zostać szczęśliwym sprzątaczem albo,
jeśli zechcę, nieszczęśliwym milionerem.
Maria Awdziej, Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, opiekun: Maria Doroszew

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE I GIMNAZJA
I MIEJSCE
dotknęłam palcem chmury,
była jak wata cukrowa,
słodka i kolorowa
na chwilę zmieniła mnie w motyla
teraz trzymam ją w słoiku,
bym mogła czasem polatać nad łąką
Aleksandra Metera, Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, opiekun: Małgorzata Borzeszkowska


II MIEJSCE 
Gniew jak wybuch wulkanu
Zasypuje popiołem uczucia
I cisza…
Wszystkie relacje
jak linie wysokiego napięcia
pozrywane przez ludzki żywioł nerwów.

Inga Pawelec, Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa "La Fontaine" w Warszawie, opiekun: Kinga Pawelec

 
III MIEJSCE

I znów napiszę banalny wiersz
ukazując mój przebłysk geniuszu
Weno wróć! Bez ciebie nie istnieję
Kim jestem: wierszokletką czy poetką?
Cogito ergo sum
To za mało

Vanessa Domeradzka, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach, opiekun: Katarzyna Garyga


WYRÓŻNIENIE 
W otaczającym świecie
karmionym fleszami, lajkami i subami
zaginął Autorytet.
Kto nie chce zatracić się w pustych wartościach
niech zacznie szukać go ... sercem.

Honorata Garlej, Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie, opiekun: Joanna Smal


WYRÓŻNIENIE


Jestem jak kłębek nici,
każdy rozwija mnie po kawałku przez całe życie,
ale pozna mnie tylko ten,
co zaryzykuje zostać ze mną do końca.

Adrianna Żydaczewska, Szkoła Podstawowa nr 13 w Częstochowie, opiekun: Mariusz Sieczka


WYRÓŻNIENIE
Otwórz oczy, a zobaczysz.
Nadstaw uszy, a usłyszysz.
Wytęż węch, a poczujesz.
Wystaw ręce, a dotkniesz.
Szukaj, a znajdziesz sens w życiu swoim.

Daniel Śliż, Sekcja Polska w Strasburgu, opiekun: Emilia Słoń

Wszystkim  laureatom i ich opiekunom, a także uczestnikom, którzy nie zostali nagrodzeni oraz nauczycielom, którzy troszczą się o rozwój ich talentów, składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział. 
Dziękujemy również honorowym patronom i fundatorom nagród: Izabeli Leszczynie i Andrzejowi Gawronowi - parlamentarzystom reprezentującym ziemię lubliniecką i częstochowską, Staroście Lublinieckiemu, Ministrowi Edukacji Narodowej, Wojewodzie Śląskiemu i Śląskiemu Kuratorowi Oświaty.